Pochówki urny nieco różnią się od tradycyjnych pogrzebów. Urna jest chowana w znacznie mniejszych grobach lub w kolumbariach. Podczas chowania urny w takich miejscach nie sprawdzi się z pewnością duży wieniec, którego nie będzie gdzie położyć. Pojawia się więc pytanie: Jakie kwiaty na pogrzeb urny będą najlepsze?

Niewielkie bukiety i pojedyncze kwiaty

Ze względu na fakt, że groby, gdzie chowane są urny oraz kolumbaria są niewielkie, najlepiej postawić na drobne bukiety oraz pojedyncze kwiaty. Dzięki niewielkim rozmiarom będzie je można ułożyć tuż obok miejsca pochówku urny.

Jakie gatunki kwiatów wybrać?

Kupując kwiaty na pogrzeb najlepiej wybierać te, które przez długi czas utrzymują świeżość.  Najlepiej sprawdzają się róże, gerbery, kalie lub lilie. Najlepiej  unikać kwiatów delikatnych takich jak np. frezje. Wybierając kwiaty warto zwrócić uwagę również na pory roku. Na przykład wiosną można wybrać bukiet z tulipanów, zimą z róż a jesienią z astrów.

Jakie kolory kwiatów wybrać?

Pogrzeb jest uroczystością doniosłą i smutną dlatego kwiaty kupowane na tę okazję powinny być w stonowanych barwach. Najczęściej można spotkać kwiaty w różnych odcieniach czerwieni, bieli oraz czarne. W przypadku pogrzebów osób młodych pojawiają się również bukiety w jaśniejszych kolorach np. stonowanym różu.