trumny do kremacji

Trumny przeznaczone do kremacji zwłok znacznie różnią się od trumien do tradycyjnego pochówku. Wykonywane są z innych materiałów, różni je również cena. Dziś odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące trumien do kremacji.

O czym należy pamiętać wybierając trumnę do kremacji?

W przypadku pogrzebu z kremacją należy wiedzieć, że trumna zostaje spalona wraz ze zwłokami osoby zmarłej. Tym samym musi być wykonana w taki sposób, by ulec całkowitemu spopieleniu. Przede wszystkim należy pamiętać, aby trumna nie miała elementów metalowych. Nie powinna mieć uchwytów, ani krzyża przymocowanego do wieka. Ponadto trumna do kremacji nie może być pokryta farbą ani lakierem.

Z czego wykonane są trumny do kremacji?

Trumny do kremacji powinny być wykonane z materiału łatwopalnego. Najczęściej można spotkać się z trumnami z drewna sosnowego. Jest ono miękkie i szybko ulega spopieleniu w wysokiej temperaturze. Poza trumnami drewnianymi do kremacji używane są również trumny papierowe lub wiklinowe. Oba te materiały ulegają szybkiemu i całkowitemu spaleniu..

Gdzie można kupić trumnę do kremacji?

Trumny do kremacji zazwyczaj są w ofertach zakładów pogrzebowych organizujących pogrzeby z kremacją. Obecnie istnieje również możliwość zakupu trumny za pośrednictwem internetu.

Cena trumny do kremacji

Trumny do kremacji są znacznie tańsze od trumien przeznaczonych do tradycyjnego pochówku. Ceny trumien kartonowych zaczynają się już od 120 zł. W przypadku trumien drewnianych ceny wahają się od 250 – 600 zł.

Trumny przeznaczone do kremacji muszą spełniać wiele warunków. Przede wszystkim muszą być wykonane z tworzyw, które całkowicie się spalą i nie mogą posiadać niepalnych dodatków. Trzeba mieć to na uwadze wybierając trumnę na pogrzeb z kremacją.