urna na zamówienie

W Polsce śmierć jest tematem tabu. Można się o tym przekonać wtedy, gdy umiera ktoś bliski i poszukujemy rzetelnych informacji na ten temat. W trudnym dla wszystkich momencie organizacji pogrzebu zazwyczaj nie myśli się o takich detalach jak np. wygląd trumny czy urny. Zazwyczaj wybiera się wówczas jeden z modeli proponowanych przez zakład pogrzebowy, z którego usług korzystamy. Warto jednak wiedzieć, że o sprawach ostatecznych można pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem i zamówić urnę dla siebie czy najbliższych już nieco wcześniej.

W ostatnich kilku latach znacznie zmieniło się podejście do pochówków z kremacją. Ze względu na rosnącą ilość kremacji pojawiła się konieczność stworzenia odpowiedniej oferty związanej z tego typu pochówkiem. Tym samym w zakładach pogrzebowych można znaleźć coraz większą ilość bardzo zróżnicowanych urn na prochy. Ci, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniej urny w zakładzie pogrzebowym, który obsługuje pochówek bliskiej osoby, mogą poszukać jej w sklepach internetowych. Istnieje również możliwość wykonania urny na prochy na specjalne zamówienie. Z roku na rok powstają nowe zakłady, w których projektowane są urny. Zamawiając urnę można wybrać m.in. materiał z jakiego zostanie wykonana, jej kształt oraz kolor. W niektórych zakładach istnieje opcja wygrawerowania nazwiska zmarłego, wybranej sentencji a nawet kopii fragmentów znanych dzieł sztuki.

Urna do pochówku prochów wykonana na zamówienie nie należy do najtańszych o czym warto pamiętać decydując się na takie rozwiązanie.